Hyip – Czym są Internetowe Programy Inwestycyjne ?

top-hyip-sites

Dzisiaj bierzemy pod lupę internetowe programy inwestycyjne. Przez wielu nazywane programami HYIP. W poniższym poście napiszę wam czym one są, jakie jest ryzyko i czy warto je podejmować.

 

Hyip (High Yield Investment Programs ) – są to programy internetowe umożliwiające zarabianie pieniędzy poprzez inwestycje, zarobić można dużo, gdyż obiecany procent z inwestycji jest z reguły bardzo wysoki. Właściciele większości takich programów sugerują powiązania z instytucjami finansowymi lub bankowymi, zwykły użytkownik nie jest tak na prawdę w stanie tego zweryfikować. Żywot takich programów nie jest długi, niektóre działają miesiąc, niektóre pół roku. Wypłaty realizowane są dzięki wpłatom innych użytkowników.

 

Jakie są możliwości zarobkowe w inwestycyjnych programach internetowych? 

 

Dużo zależy od tego na ile dana osoba pozwoliła sobie inwestując kwotę, niektórzy są odważni i inwestują konkretne pieniądze co pozwala im dużo zarobić lub też dużo stracić. Ostatnio można zaobserwować tendencję wzrostową, jeśli chodzi o zainteresowanie tego typu programami w naszym kraju.

Zazwyczaj procenty jakie możemy oczekiwać wobec takich programów to :

30% w 15 dni.

50% w 30 dni.

120% w 60 dni.

Jest to ogromna różnica porównując to do lokat bankowych, gdzie oferowany średni procent to 2% na rok. Zarobić w programach HYIP można i to bardzo dużo, ważna jest świadomość ryzyka i używanie kilku wskazówek które zawsze Ci pomogą nie stracić pieniędzy

 

Ryzyko

Każda osoba która zdecyduje się na inwestycję w takowych programach musi zdawać sobie sprawę z bardzo istotnych rzeczy :

 

  •  WYPŁAĆ WKŁAD – bardzo dobra taktyka, pozwalająca nam zarabiać …jeżeli startujemy z jakimś programem i widzimy że strona jest intensywnie promowana przez różne podmioty, jeśli strona wygląda profesjonalnie a właściciel zainwestował w reklamę, możesz się domyślić że nie jest to projekt na kilka dni, wtedy inwestujesz daną kwotę a wkład wypłacasz jak najszybciej możliwe. Co daje nam taka taktyka? wypłacasz swój depozyt i obracasz zarobionymi pieniędzmi – zawsze się tego stosuje i tobie tez to zalecam.

 

  •  Nigdy nie inwestuj takiej kwoty jaka mogła by zaszkodzić twoim finansom. Musisz być świadomy ryzyka, że w każdej chwili taka platforma może zakończyć działalność a Ty wszystko możesz stracić, robisz to na własną odpowiedzialność.

 

  • Nie reinwestuj wszystkich zarobionych środków, twoim priorytetem powinna być jak najszybsza wypłata wkładu, aby zniwelować ryzyko straty.

 

  • Polecając program innym osobom, informuj ich o ryzyku.

 

  • Kolejna zasada której ja się zawsze stosuję, rozpoczynając przygodę z jakimś programem, zawsze dołącz do grupy na facebooku czy do forum, obserwuj wszystkie wiadomości na temat danego programu, jeżeli pojawią się jakiekolwiek niepokojące zmiany typu : zmiana naliczeń, limity wpłat wypłat czy zamrażanie środków – to powinien być dla ciebie jasny sygnał, aby się wycofać.

 

  • Monitory Hyip – Są strony które potrafią zweryfikować wypłacalność danego programu, zatem wchodzimy na stronę www.allhyipmonitors.com Jest to strona na której sprawdzimy czy dana strona zarobkowa jest wypłacalna, wchodząc na stronę wpisz nazwe domeny w której chcesz zarabiać, jeśli pojawi ci się na zielono napis PAYING to oznacza to że program na daną chwile jest wypłacalny.

 

Czy warto ? 

Możliwości zarabiania w internecie jest dużo, a to jest jedna z opcji. Ja bawiąc się w takie programy liczę się z ryzykiem, na wszystko patrzę z dystansem i chłodną głową. Dzięki temu jestem w stanie podejmować kluczowe decyzję które mają wpływ na to czy będę w danym programie na plusie, bądź minusie. Tobie radzę to samo, przed przystąpieniem do danego programu dobrze to przemyśl, pamiętaj że możesz zarobić jak i to że możesz stracić. Jestem pewien że powyższe wskazówki Ci się przydadzą i dzięki nim będziesz wiedział jak podejść do inwestycji.

 

Podziel się artykułem z innymi !

1 thought on “Hyip – Czym są Internetowe Programy Inwestycyjne ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *