Jak odnieść sukces w życiu lub biznesie.

Jak odnieść sukces

Ruszamy z nową kategorią na blogu, pracując w domu i zarabiając w sieci, nastawienie na sukces i samodyscyplina to jedne z najważniejszych aspektów tego biznesu. Ciężej jest zmotywować się do pracy w domu niż w biurze. W związku z tym przygotowałem dla was wpis – Jak odnieść sukces w życiu lub biznesie. Przedstawię tutaj krok po kroku najlepsze metody które spowodują że będziesz zmotywowany do działania, co finalnie przełoży się na rezultaty. Ja osobiście sam je stosuje, a więc chce je tobie polecić.

To o czym myślisz i jakie akcję podejmujesz każdego dnia, ma wpływ na to czy odnosisz sukces i osiągasz swoje cele. To twoje myśli i działania określają twoje nastawienie, samodyscyplinę i motywację.

Dlatego tak bardzo ważne jest nastawienie, musisz nastawić się na działanie, wdrożyć i zaimplementować w życie kilka niezbędnych zasad które zmienią twoje podejście i przybliżą Cię do sukcesu, czy w biznesie, czy też w innym aspekcie życia.

Poniżej zamieszczam kilka niezbędnych zasad które pomogą nastawić Cię na sukces 🙂

  1. Miej swoje codzienne rytuały 

Jedną z najlepszych metod jakie możesz robić aby nastawić się na sukces, jest posiadanie swoich rytuałów. Dzięki temu dobrze zaczniesz dzień, z pozytywnym nastawieniem na działanie. Wybierz czynności, które sprawią, że poczujesz się spokojny i wyważony, tak abyś mógł rozpocząć dzień w idealnej harmonii. Aktywność ma pobudzić stan twojego umysłu, ciała i ducha, zanim będziesz musiał zmierzyć się z problemami dnia codziennego.

Co działa najlepiej? na mnie zimny prysznic, nie letnia tylko zimna woda. Gwarantuje Ci że po takim prysznicu będziesz mieć masę energii aby dobrze rozpocząć dzień

To był oczywiście tylko przykład, są jeszcze inne aktywności które możesz wykonywać, a są to takie jak: głębokie oddychanie, medytacja, pisanie w dzienniku czy czytanie czegoś motywującego. Jednym słowem zrób coś co da Ci kopa do działania na cały dzień, ważne żebyś robił to codziennie.

2.  Zacznij od lekkiego śniadania 

Unikaj ciężkiego śniadania – aby być wydajnym i skutecznym w życiu, musisz czuć się dobrze i mieć energię do podjęcia działań.

W przeciwieństwie do tego, co słyszałeś, spożywanie dużego posiłku w godzinach porannych spowoduje zmniejszenie energii przez cały dzień. Dzieje się tak ponieważ organizm poświęca energie na strawienie pokarmu który spożyłeś.

Mówi się że 70% energii jest zużywane po zjedzeniu ciężkich potraw, w związku z czym zalecam Ci lekkie śniadanie, dobrze jest wypić świeży sok z warzyw, idealne będą orzechy lub owoc typu jabłko czy banan. Te produkty dostarczą twojemu organizmowi masę wartości odżywczych które wyzwolą w tobie energie do działania.

3. Bądź produktywny 

Zacznij od najważniejszych rzeczy, wybierz swoje priorytety. Najlepiej wypisać priorytetowo każde zadania na kartce, położyć w widocznym miejscu i trzymać się tego. Jak zrobisz w pierwszej kolejności zadania cięższe, to później będziesz mógł bez stresu kontynuować swoją pracę.

Najlepszą porą na planowanie dnia następnego jest wieczór. Na spokojnie poświęć kilkanaście minut, weź kartkę i wypisz swoje zadania, zarówno te bardziej jak i mniej priorytetowe.

4. Nie rób wielu rzeczy na raz 

Jest to bardzo istotna kwestia, w danej chwili skup się tylko i wyłącznie na jednym zadaniu. Nie rozpraszaj się zewnętrznymi czynnikami, po prostu ..pełne skupienie na realizacje danego celu.

Dzięki takiemu podejściu osiągniesz o wiele lepsze rezultaty, a efektywność twoich działań wzrośnie o kilkaset procent.

5. Znajdź mentora/trenera

Dobrze jest mieć inspirację, w interesujących mnie dziedzinach obserwuje ludzi lepszych ode mnie, ludzi którzy osiągneli sukces i spełnili się w danym szczeblu.

Od takich osób zaczerpniesz inspiracji, zdobędziesz masę nowych pomysłów, będziesz zmotywowany ! Z dobrym mentorem staniesz się wydajniejszy a efekty twojej pracy będą szybciej widoczne

6. Ruszaj się !

Ruszając się pobudzasz szare komórki, które które mają bezpośredni wpływ na działanie naszego mózgu, potrzebujemy tego do efektywnej pracy nad naszymi celami, nie mowie tutaj o katowaniu się na siłowni, wystarczy szybki spacer na świeżym powietrzu i już poczujemy się lepiej.

Ćwicz regularnie, pracując przy biurku rób sobie przerwy..

Na spacery zalecam chodzić codziennie, ja zawsze chodzę wieczorem i nie ukrywam że pomaga mi to bardzo.

Pamiętaj że najlepsze pomysły nie przychodzą Ci przed ekranem monitora,

Na najlepsze pomysły możesz wpaść właśnie ruszając się czy spacerując.

 

7. Śpij 8 godzin

Regularny sen o odpowiednich godzinach jest niezbędny jeśli chcemy zachować dobre samopoczucie, lub jeśli nie chcemy czuć się zmęczeni czy znużeni. Osiem godzin snu to idealny okres czasowy, w ten czas nasz organizm się odpowiednio zregeneruje.

Ważną kwestią jest również zasypianie w tych samych godzinach, ustal sobie czas w którym śpisz i trzymaj się go. Śpij 8 godzin a zobaczysz jak twoje samopoczucie się zmieni na lepsze

 

Podziel się artykułem z innymi !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *