Jak zarabiać na Blogu? 9 sposobów na 2020 rok!

Masz postanowienia na 2020 rok? chciałbyś dorobić i szukasz najlepszych metod na zarabianie w sieci? Wiele osób zastanawia się jak zarabiać na blogu. Monetyzacja bloga, to jedna z najlepszych metod zarabiania w internecie. Przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym uwzględnimy 9 najlepszych strategii zarabiania tym sposobem.

 

JAK ZARABIAĆ NA BLOGU

Będzie to aktualizacja wpisu, który udostępniłem w 2017 roku – trochę się zmieniło, więc warto się dostosować, do aktualnych potrzeb na rynku.

W sieci jest cała masa sposobów na zarabianie pieniędzy w internecie, my w tym artykule skupimy się na tym – jak monetyzować bloga, który jest postawiony na znanym wszystkim CMS – WordPressie.

Zacznijmy od podstaw, chcąc zarabiać na blogu, musimy najpierw takowego bloga posiadać.

Przede wszystkim, żeby założyć bloga na WordPressie, będziecie potrzebowali nazwy domeny oraz hostingu – czyli miejsca na serwerze.

 

Do WordPress idealny jest BlueHost który oferuję bardzo szybkie połączenie z WordPressem. Zainstalujemy go tam jednym kliknięciem, a nazwę domeny otrzymamy za 0 zł na pierwszy rok, strona otrzyma też darmowy certyfikat SSL – co zapewni bezpieczeństwo naszej stronie.

Tutaj się zarejestrujesz w BlueHost

Zanim całkowicie pochłoniesz się blogowaniu, musisz zdać sobie sprawę – że nie ma prostych schematów, dzięki którym będziesz bogaty w ciągu 30 dni. Blog to systematyczna praca, w którą musisz wkładać swój cenny czas.

Jeśli potrzebujesz wiedzy z zakresu samego tworzenia bloga, zachęcam do obejrzenia poradnika w którym szczegółowo omówiony jest proces rejestracji i tworzenia strony:

 

 

 

Monetyzacja bloga

 

 

1. Wyświetlaj reklamy Google AdSense

 

Jak zarabiać na blogu poprzez wyświetlanie reklam Google AdSense? – to jedna z najłatwiejszych metod zarabiania w sieci. Mając stronę internetową, rejestrujesz się w sieci reklamowej, czekasz na akceptacje, a następnie udostępniasz powierzchnię reklamową, na której Google wyświetla banery swoich reklamodawców.

Oprócz banerów, możesz też wyświetlać video, tekst reklamowy czy inne kreatywne kreacje reklamowe.

Jest kilka plusów, o których warto wspomnieć:

  • Minimalne wymagania: niektóre sieci reklamowe, wymagają dużego ruchu żeby móc z nimi współpracować. Google nie wymaga ogromnej ilości odbiorców, dzięki czemu jesteś w stanie rozpocząć zarabianie dość szybko.
  • Bardziej dopasowane reklamy, przez co więcej zarobisz: reklamy w Google są oparte na ciasteczkach, dzięki czemu jest większe prawdopodobieństwo tego, że reklamy które widzi użytkownik twojego bloga, są do niego dopasowane. Zwiększa to szansę, że odbiorca będzie zainteresowany i kliknie w kreacje, a finalnie przełoży się to na większe zarobki.
  • Łatwy w użyciu panel: Jeśli nasz blog postawiony jest na WordPressie, to zarządzanie panelem Google Adsense jest jeszcze łatwiejsze, wszystko możemy ustawić z poziomu modułu.

 

2. Programy partnerskie afiliacja 

 

 

Plusem tego rozwiązania jest możliwość promowania ulubionego przez siebie produktu lub usługi. Zarabiasz prowizje w momencie gdy twój odbiorca dokona zakupu z twojego polecenia.
Na własnym blogu, polecasz produkty które są powiązane z tematyką treści o których piszesz.

Przykładowo, prowadzisz bloga kulinarnego, to dobrym rozwiązaniem jest polecanie produktów kulinarnych lub książek kucharskich. Jest wiele systemów partnerskich, gdzie możesz się zarejestrować i pobrać linki afiliacyjne – poniżej podsyłam kilka pomysłów wraz z kategoriami:

 

Prowizje jakie można zarobić różnią się m.in w zależności od tego co chcesz polecać, średnio oscylują od 5 do nawet 50%. Umieszczenie linku na stronie jest w zasadzie proste, zachęcenie do zakupu czy rejestracji jest już cięższe, dlatego zawsze pamiętaj o tym, żeby twoje treści przekazywały odbiorcom dużo wartości, wtedy jest też większa szansa, że będą korzystać z produktów które polecasz

 

3. Artykuły sponsorowane

 

Warto też wiedzieć, jak zarabiać na blogu dzięki artykułom sponsorowanym. Jest to jedna z łatwiejszych metod zarabiania, publikujesz posty sponsorowane, które dostarczają Ci osoby zainteresowane współpracą z Tobą. Podczas takowych publikacji, warto zaznaczyć swoim odbiorcom, że jest to artykuł sponsorowany. Możesz się zaoferować na takim serwisie jak whitepress. Jest to specjalna platforma, na której możesz umieścić informacje o swojej stronie, możesz też umieścić informacje dotyczącą cennika publikacji na twoim blogu.

 

4. Płatne recenzje produktów

 

Możesz to robić bezpośrednio, lub poprzez afiliacje np z Ceneo. Jest sporo stron internetowych, na których publikuje się recenzję produktów, zazwyczaj przy recenzjach umieszczane są linki partnerskie. Podobnie jak w punkcie wyżej, jest też opcja na sponsorowane recenzowanie produktów lub usług.

 

5. Stwórz płatne zawartości 

 

Kolejna strategia, którą warto wykorzystać. Mając zbudowane zaplecze, możesz rozważyć uruchomienie sekcji premium na blogu. Będziesz mógł wtedy pobierać cykliczną opłatę, za dostęp do wartościowej wiedzy na jakiś temat. Przykładem takich rozwiązań są np. płatne fora na temat zarabiania na marketingu afiliacyjnym. Warto zobaczyć jak wygląda model takiej działalności

Przykład: STM

 

 

6. Sprzedawaj kursy online

 

Kurs idealnie spełniający potrzeby twoich odbiorców, to może być strzał w dziesiątkę. Mając świadomość kim są i czego potrzebują twoi odbiorcy, będziesz w stanie dostarczyć im skondensowaną wiedzę w postaci e-booka lub kursu. Dzięki temu stworzysz sobie idealne źródło dochodu pasywnego. Brzmi idealnie, warto jednak pamiętać o odpowiednim zidentyfikowaniu swoich odbiorców, za nim wypuścisz swój kurs na rynek.

Zdobądź jak najwięcej informacji na temat tego, jakiej wiedzy szukają twoi obserwujący, czego chcieliby się nauczyć? Czy jest to coś co pozwoli im awansować, lub zdobędą umiejętność która pozwoli im lepiej zarabiać, wyciągnij wniosek.

Jeśli twój blog jest postawiony na WordPressie, możesz użyć wtyczki LearnDash – pozwoli Ci ona stworzyć swój kurs.

Jak stworzyć kurs online?

 

7. Zacznij biznes konsultingowy

 

Kolejnym sposobem jest prowadzenie płatnych konsultacji. Duża liczba firm potrzebuje audytów, czy konsultacji dotyczących strategii marketingowej.

Przykład:

Możesz prowadzić bloga dotyczącego social media marketingu, a w zakresie swoich usług możesz oferować płatne audyty. Ocenisz wówczas, w jaki sposób klient prowadzi komunikacje z odbiorcami, czy też prowadzi płatne kampanie reklamowe.

 

8. Akceptuj datki

 

„Donejty” to kolejny sposób na zarabianie. Jeśli prowadzisz bloga dotyczącego tematyki związanej z „non-profit” warto rozważyć przyjmowanie datków od twoich odbiorców, którzy doceniając twoją pracę, będą chcieli przekazać Ci przysłowiową cegiełkę.

WPForms to idealne narzędzie, dzięki któremu będziemy mogli pobierać darowizny od naszych obserwujących.

 

9. Organizuj webinary

Webinar to rodzaj seminarium, które odbywa się za pomocą transmisji live. Jest to świetne narzędzie, dzięki któremu nie tylko możesz zarabiać, ale i poszerzać grono własnych odbiorców. Podczas webinarów, użytkownicy mogą zadawać pytania, więc zalecana jest interakcja.

WordPress ułatwia prowadzenie płatnego webinaru. Istnieje wiele modułów, jednym z najlepszych jest GoToMeeting

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się artykułem z innymi !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *