Jak Zarabiać na Blogu | Poradnik Krok po Kroku

Jak zarabiać na blogu? z pewnością wielu właścicieli swoich witryn zadaje sobie takie pytanie, kiedy mamy już jakiś odbiorców zastanawiamy się jakich metod możemy użyć. Możliwości jest bardzo dużo, w tym wpisie przedstawię Wam wszystkie znane mi sposoby monetyzacji bloga. Opisane metody będą w 100% skuteczne, zapraszam do wpisu :

 

Zadaj sobie pytanie Kim są twoi odbiorcy i czego od Ciebie oczekują :

Jest to bardzo ważna kwestia która jest często pomijana przez wielu blogerów, czasami ludzie zarządzający własnymi stronami myślą tylko o swoich potrzebach jaką jest monetyzacja bloga, wczuj się w osobę która odwiedza twoją witrynę, czego taka osoba potrzebuje i daj to tej osobie.

Ile tak tak na prawdę można zarobić na blogowaniu?

Wiele osób którzy nie mają do czynienia z zarabianiem w sieci, uważają że na blogu nie da się zarobić, a jeśli już tak to są to jakieś grosze, prawda jest inna, niektórzy blogerzy wyciągają bardzo konkretne pieniądze. W bardzo krótkim okresie czasu twój blog może już przynosić zyski rzędu kilkaset zł na miesiąc, kiedy twoja strona zdobędzie większą popularność, ilość wejść będzie duża i jeśli będziesz mieć wiedzę jak to wykorzystasz, blogowanie będzie mogło stać się twoją pracą na cały etat, pracą za którą otrzymasz całą rodzinę, i jeszcze zostanie.

5 PROSTYCH KROKÓW KTÓRE DADZĄ CI ZYSKI NA BLOGU

 

  1. Stwórz swojego bloga.
  2. Wrzucaj na nim unikalną treść która będzie mieć dużo odbiorców.
  3. Zbuduj swoją listę mailingową.
  4. Kontaktuj się ze swoją listą, wysyłając ciekawy content który wzbudzi zaufanie.
  5. Sprzedawaj produkty i usługi które pomogą twoim odbiorcom.

 

To tyle, bardzo proste prawda? Jednak jaki jest problem? Każdy z tych kroków wygląda bardzo prosto, jednakże kiedy już wykonujemy każdy krok zdajemy sobie sprawę że do końca nie jest to takie łatwe, na pewno trzeba poświęcić swój czas, jeśli go zainwestujesz, twój blog zacznie dawać Ci zyski. Poniżej wypiszę całą listę sposobów na to aby zarobić na blogu :

 

Sposób #1 Zarabiaj na Artykułach Sponsorowanych

 

Jest to popularna forma reklamy która polega na tym że na twoim blogu pojawi się wpis promujący dany produkt lub usługę. Tekst sponsorowany charakteryzuje się tym że w sposób pozytywny wypowiadamy się na temat jakiegoś produktu w taki sposób, aby odbiorca był skłonny do kliknięcia w link czy też zakupu.

Artykuł może być sporządzony w formie recenzji, wywiadu czy też jakiegoś reportażu. Takie praktyki stosowane są coraz częściej, reklama która jest tworzona poprzez artykuły sponsorowane jest dobrze konwertująca. Największe firmy i portale typu onet mają w swojej ofercie taką usługę.

  • Ile możesz zarobić ?

Dużo zależy od tego jakie wyniki osiąga twój blog, jakich ma odbiorców i do jakiego ,targetu, należą. Stawki jednak są imponujące jeśli spojrzymy na duże serwisy posiadające dużą liczbę odwiedzin, artykuł sponsorowany waha się w cenach od kilku do kilkunastu tysięcy. Tylko na tej formie reklamy niektóre blogi wyciągają po kilkadziesiąt tysięcy rocznie.

Na stronie whitepress.pl możesz zamówić artykuł lub dodać swoją stronę, mają ponad 3600 stron w bazie. Jeśli twoja strona ma już ruch warto się tam zarejestrować, bo tam możemy złapać naszych klientów.

 

Sposób #2 Zarabiaj na Reklamach i Bannerach

 

Mając swoją stronę która generuje jakiś ruch, bardzo prawdopodobne że zgłoszą się do Ciebie firmy, które zechcą wykupić u Ciebie powierzchnie reklamową, ja osobiście uważam że na blogu warto umieszczać swoje banery ze swoim produktem do strony sprzedażowej, natomiast jeśli są to nasze początki i nasza strona jest dopiero rozwijana możemy umieścić banery do stron sprzedażowych innych firm czy też stron internetowych. W zależności od ilości wyświetleń naszego bloga, możemy zarabiać za wyświetlenie reklamy na 30 dni. Są również inne metody które są opłacalne dla bloggera jak i reklamodawcy :

CPM – Jedna z najpopularniejszych opcji (cost per mile) czylia stawka za 1000 wyświetleń linku czy bannera. Stawka w zależności od tematu wynosi 50-60 zł za 1000 wyświetleń.

CPC – (cost per click) Tutaj wynagrodzenie otrzymujesz za każde kliknięcie w baner twojego klienta, stawki wynoszą od 5 do 30 groszy za kliknięcie.

CPS – (cost per sale) Płatność za sprzedaż, czyli reklamodawca zapłaci nam za sprzedaż produktu, zazwyczaj jest to forma prowizji

Na Onecie wyświetlenie naszego baneru za 1 dniową emisje wynosi od 50 do nawet 150 tys złotych 

Moja dobra rada dla Ciebie, jak chcesz udostępniać miejsce reklamowe, najlepiej rób to w poniższych miejscach :

Zarabianie na blogu
Zarabianie na blogu

 

Sposób#3 Zarabiaj na Programach Partnerskich

 

Jedna z najlepszych metod na zarabianie na naszym blogu, jeśli nie chcesz zajmować się tworzeniem własnych produktów, możesz promować czyjeś produkty czy usługi w zamian za co otrzymasz prowizję. Takowe wahają się od 10 do nawet 70% w zależności co promujemy i jaka jest tematyka naszego bloga.

Załóżmy że prowadzisz bloga na temat rozwoju osobistego, co w tym wypadku najlepiej zrobić aby zarobić? zacznij promowac ebooki lub książki dotyczące samorozwoju. Program partnerski Złote Myśli idealnie się do tego nadaję, dostępnych ponad 700 produktów do promowania, za każdą sprzedaż ebooka za pośrednictwem twojej strony zarobisz od 10-40% brzmi fajnie, prawda?

Szybka matematyka, wyobraź sobie że masz bloga na którego wchodzi 1000 osób dziennie, a wpis dotyczący recenzji lub opisu daneego ebooka ma 500 wyświetleń. Z takiej liczby wyświetleń powinieneś mieć 3-4 sprzedaże dziennie.

Jeśli Ebook kosztuje 100 zł, ty na jednej sprzedaży możesz zarobić nawet 40 zł.

Znajdziesz wiele programów partnerskich dotyczących tematyki o której blogujesz. Jeden z moich programów partnerskich, może to być inspiracja dla oka. Wynik jednego z moich blogów :

Jednego bloga tematycznego prowadzę od września 2014 przez ten okres promuje na nim jeden produkt, link partnerski do oferty ma 7000 kliknięć a nowi klienci to 126 osób.

 

Zarobek w programach partnerskich
Zarobek w programach partnerskich

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nadmienię że blog postawiłem, udostępniłem na nim około 15 wpisów i przez te 3 lata zarabia na siebie sam, jest to dochód w 100% pasywny w internecie. Poniżej liczba jaką wydali moi poleceni w tej firmie, czyli ta firma zarobiła dzięki mnie 57 732 Euro.

 

Zarobek pasywny

A tak już się prezentuje czysta prowizja dla mnie, nie ma co narzekać. Pewnie się zastanawiasz czy Ty też tak możesz, odpowiem Ci ..jasne że tak, każdy tak może wystarczy podjąć działanie i być konsekwentnym w działaniu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sposób#4 Zarabiaj na Sprzedaży Własnych Produktów

 

Nawet jeśli zaczniesz dobrze zarabiać na programach partnerskich, dojdziesz w swojej działalności do takiego punktu, że będziesz chciał stworzyć coś swojego – i nic w tym absolutnie złego, w końcu to Ty znasz czytelników swojego bloga najlepiej, to Ty wiesz jaki produkt spełni ich oczekiwania prawda? 🙂

Jest to jedna z najlepszych metod, jednak nie zalecam jej robić od razu. Najpierw trzeba zdobyć odbiorców, mieć wśród nich zaufanie i jako taką renomę.

Jeśli będziesz tworzyć własny produkt np poradnik JAK ZROBIĆ COŚ warto zadbać o każdy szczegół, sprzedając go warto stosować lejek sprzedaży.

Czyli sprzedajemy przykładowo produkt za 20$ ale daj możliwość swoim klientom kupna jakiegoś extra dodatku, wtedy zwiększysz swoje zyski. Lejki sprzedaży są stosowane przez największych online marketerów na świecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Do sprzedaży własnych produktów najlepiej zrobić oddzielną stronę sprzedażową typu Landing Page lub Lead Page – będzie na ten temat osobny artykuł. Rozważ również wprowadzenie programu partnerskiego, aby ktoś inny mógł promować twój produkt ,zaoferuj mu % od sprzedaży. Jest to dobra forma dystrybucji

NAJWAŻNIEJSZE – LISTA MAILINGOWA

 

Pamiętaj o tym bo to niezmiernie ważne, od 1 dnia działalności twojego bloga buduj listę mailingową, lista to złoto, to skarb. Umożliwia Ci ona kontakt z twoimi subskrybentami kiedy tylko będziesz mieć na to ochotę, dawaj o sobie znać, daj ludziom znać kiedy wrzucisz nowy post na bloga, nowy film czy podcast. Daj również znać kiedy masz coś na sprzedaż 🙂

Mówi się że każdy subskrybent warty jest 1 dolara, mając 1000 subskrybentów powinieneś już zarabiać 1000$ miesięcznie, jeśli dobrze to wykorzystasz.

Jakie narzędzie do budowania listy ?

Najbardziej polecam Freshmail (tutaj założysz konto) Jest to polska firma która bardzo szybko się rozwija, dzięki nim możesz tworzyć i pobierać gotowe formularze które wkleisz na swoją stronę za pomocą kodu html.

Co najbardziej mnie u nich cieszy, mailingi bardzo dobrze konwertują – wysyłając maile do subskrybentów mam największy wskaźnik otwarcia i kliknięć. Na 218 wysłanych mali – 217 dostarczonych i niemal połowa maili została otwarta, wskaźnik jest bardzo dobryFreshmail statystyki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogólnie przedstawiłem to jak Tylko potrafiłem, mam nadzieje że wykorzystasz tą wiedzę i zaczniesz zarabiać na blogu. Daj znać w komentarzu co sądzisz na ten temat, jeśli masz pytania zapraszam do dyskusji.

Podziel się artykułem z innymi !

2 thoughts on “Jak Zarabiać na Blogu | Poradnik Krok po Kroku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *