Czym Jest Marketing Afiliacyjny? | Pytania i Odpowiedzi

Czym Jest Marketing Afiliacyjny? – innymi słowy Marketing Partnerski to jedna z najstarszych form współpracy jakie istnieją, wiele osób słysząc termin Afiliacja, nie ma pojęcia o definicji tej frazy.

Dlatego właśnie powstaje ten post,  bazując na swoim 5 letnim doświadczeniu w Marketingu Afiliacyjnym wytłumaczę dokładnie jak to działa i jak  zarabiać na tej formie współpracy.

 

CZYM JEST MARKETING AFILIACYJNY ?

Marketing afiliacyjny to forma współpracy polegająca na tym że Ty jako PARTNER polecasz produkt lub usługę danej firmy w zamian za prowizję (affiliate comission).

Prowizję różnią się w zależności od tego co sprzedajemy, za jedną sprzedaż zarobimy od 1 do nawet 10.000$

 

BARDZO KRÓTKIE WYJAŚNIENIE AFFILIATE MARKETINGU

  1. Użytkownik decyduje się na kupno danego produktu lub usługi
  2. Trafia on na stronę landingową (tzw Landing Page)
  3. Z Landing Page afilianta jest przekierowany bezpośrednio na stronę spredawcy
  4. Użytkownik kupuje produkt a a sprzedawca wypłaca partnerowi prowizję

 

 

Jednym z najczęstszych pytań jakie otrzymuję to jak firmy są w stanie dowiedzieć się kto przekierowuje ruch na ich stronę. Prosta odpowiedz: tracking url czyli specjalny link afiliacyjny który jest przypisany tylko i wyłącznie do Ciebie. Dzięki temu linkowi, dana firma jest w stanie dowiedzieć się czy sprzedaż przyszła od Ciebie tudzież od innego partnera.

 

Jest wiele firm które sprzedają różne produkty lub usługi np. usługi finansowe jak kredyty, ubezpieczenia bądź usługi internetowe jak przestrzeń hostingowa. Takie strony zazwyczaj oferują programy afiliacyjne, zwane również programami partnerskimi . Możesz się w prosty i szybki sposób zarejestrować, zdobyć swój unikalny link i zacząć promować i rekomendować daną firmę, w ten sposób możesz zarobić.

Ciekawe czy wiedziałeś że AliExpress ma program partnerski ? Za promowanie danej aukcji możesz zarobić 8.5% za każdą sprzedaż, która została wygenerowana przez twój specjalny link.

 

Affiliate Marketing : FAQ

Teraz już powinieneś posiadać podstawową wiedzę na temat Marketingu afiliacyjnego, na czym to polega i jak na tym zarabiać.

Teraz pozwólcie mi że odpowiem na kilka najpopularniejszych pytań związanych z tym terminem:

 

Czy Marketing Afiliacyjny jest nielegalny ?

Ten sposób zarabiania jest legalny, zarobki wypłacać można z tytułu np umowy o dzieło, odprowadzamy normalny podatek od tej formy zarabiania.

 

Czy możemy używać Programów Afiliacyjnych i Google AdSense jednocześnie ?

Tak, oczywiście. Nie ma żadnych przeciwwskazań aby używać tych dwóch opcji jednocześnie, natomiast ja uważam że bardziej opłacalną opcją jest marketing afiliacyjny  dlatego nie zobaczysz tu reklam od Adsense.

 

Gdzie znajdę linki partnerskie do różnych produktów które chcę promować?

Przede wszystkim musisz wiedzieć że nie każda firma oferuję programy partnerskie. Jeśli interesuje cię ten temat i chcesz sprawdzić czy dana firma oferuje taki program, najlepiej będzie zapytać wyszukiwarki Google.

W Google wpisujesz: (Nazwa Produktu + Program Partnerski)

Przykład na szybko:  MBANK Program Partnerski

I ukaże Ci się takie okno gdzie już prosta droga do rejestracji.

 

 

 

 

 

 

Ile kosztuje dołączenie do Programów Partnerskich/Afiliacyjnych?

Zazwyczaj dołączenie do programu partnerskiego jest bezpłatne. Zdarzają się wyjątki gdzie możliwe jest pobranie opłaty wstępnej, oferują to zazwyczaj firmy które prowadzą selekcję swoich partnerów.

Jeśli chodzi o koszty związane z promowaniem zależy jakie techniki zaimplementujesz w swoją strategie, koszty utrzymania strony, listy mailingowe itd.

 

Czy potrzebuje specjalnych kwalifikacji aby zarabiać w Marketingu Afiliacyjnym ?

Nie ma zbyt wygórowanych wymagań, jednak dobrze jest się znać na rzeczy, na promowaniu czy na marketingu. Jest to kluczowa sprawa od której uzależnione będą nasze zarobki.

Ale być może prowadzisz jakąś stronę lub fanpage na Facebooku z pasji i dopiero teraz dowiedziałeś się czym jest Marketing Afiliacyjny? Jeśli tak to już możesz działać 🙂

 

Dołączyłem do programu partnerskiego, gdzie mogę zobaczyć ile zarobiłem, ile mam rejestracji itd.?

Każda firma oferująca programy partnerskie, oferuje panel zarobkowy, gdzie masz wgląd do wszystkich detali związanych z zarabianiem. W moim programach partnerskich są to przede wszystkim nazwy kampanii, liczba wejść w mój unikalny link, liczba akcji czyli rejestracji bądz zakupów, no i oczywiście najważniejsze..ZAROBIONA PROWIZJA

CZY NA TYM NA PRAWDĘ MOŻNA ZAROBIĆ SENSOWNE PIENIĄDZE?

Cóż, oczywiście że tak. Internet to miejsce w którym dziennie przewijają się setki tysięcy użytkowników, coraz więcej osób robi zakupy za pośrednictwem internetu bo tak jest po prostu wygodniej. Można zarobić, mogą to być małe kwoty rzędu 100-200 zł miesięcznie,a może być to również dobra wypłata.

Zarabiam w różnych programach już od dłuższego czasu, poniżej pokaże Ci zrzut ekranu z panelu zarobkowego w jednej z firm w którą współpracuję:  ( KLIKNIJ W OBRAZEK ABY ZDJĘCIE MIAŁO LEPSZĄ JAKOŚĆ)

 

 

Pierwsze 20 dni Października i wypracowane 3052,64 zł prowizji.  A to tylko jeden z wielu programów.

Jeśli masz jakieś pytania zachęcam Cię do pozostawienia komentarza.

Czym Jest Marketing Afiliacyjny?
Czym Jest Marketing Afiliacyjny?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się artykułem z innymi !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *